انجمن ماورانت

آموزش تخصصی کامپیوتر و IT

ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طرح های گرافیکی در طراحی سایت
۴-۱۰-۱۳۹۶, ۰۴:۵۰ عصر
ارسال: #1
طرح های گرافیکی در طراحی سایت
طرح های گرافیکی در طراحی سایت
[font="Times New Roman", serif] [/font]
 
 
طرح هایگرافیکی در طراحی سایت : یکی از مهم ترین مواردی که می بایست در طراحی سایت بدانید این است که قوانین موجود درباره استفاده از رنگ ها در صنعت چاپبا استفاده از آن ها در گرافیک وب سایت در موارد بسیار زیادی متفاوت می باشد . به بیان دیگر اگر بخواهیم به این قضیه نگاهی اصولی داشته باشیم باید بگوییم کلیه ی تعاریفی که درباره گرافیک در صنعت چاپ موجود می باشد بایستی با خصوصیات کاراکتر هایی هم چون مانیتور ها ، به روز رسانی و استاندارد سازی شود . در این جا است که حوزه ی گرافیک طراحی وب سایت از صنعتچاپ فاصله می گیرد .
 
ماهیتگرافیک در طراحی وب سایت :
 
این نکتهرا به یاد داشته باشید که گرافیک یک وب سایت همیشه در کد های html آن وجود دارد و به طور کلی یکی از قسمت های مربوط به بخش استاتیک طراحی وب سایت می باشد . اگر فردی که مسئولیت طراحی قسمت استاتیک وب سایت را بر عهدهدارد اطلاعات بیشتری در رابطه با حوزه ی گرافیک وب داشته باشد و توانایی استاندارد سازی آن ها در سیستم نمایش مانیتوری صفحات وب را داشته باشد ، نهایتا وب سایت زیبا تر و کاربر پسند تری خواهید داشت
.
 
منظور ازاستاندارد سازی در طراحی سایت چیست ؟
 
در واقعمنظور از استاندارد سازی اطلاعات  گرافیکی در حوزه وب سایت همان تفاوت های نمایشی موجود در وب سایت ها و صنعت  نمایشی می باشد . اجازه دهید با شرح یک مثال این موضوع را واضح تر بیان نماییم . به طور مثال در یک کار چاپی استفاده از ترکیب رنگی زرد و مشکی می تواند بسیار جذاب باشد اما استفاده از همین ترکیب رنگ در صفحات نمایشی مانیتوری می تواند به شدت برای کاربران آزار دهنده باشد .
 
سیستمسازگار در طراحی سایت :
 
در حوزهی طراحی سایت به طوراصولی انتخاب رنگ ها می بایست با سیستم نور های RGB سازگار باشد . علاوه بر موارد ذکر شده یک طراح گرافیک حرفه ای میبایست با اصول و روش بارگذاری تصاویر در وب سایت ها اطلاعات کافی داشته باشد .
 
 
اشتباهاتبزرگ در حوزه طراحی سایت
 
 
 
 
اشتباهاتبزرگ در حوزه طراحی سایت : یکی از مباحثی که امروزه میان طراحان وب سایت مطرح می باشد ، جلب اعتماد بازدیدکنندگان یک طراحی سایت می باشد. امروزه کاربران دنیای اینترنت به حجمی از اطلاعات رسیده اند که می توانند تنها در یک بازدید چند ثانیه ای راجع به اعتبار وب سایت تصمیم گیری نمایند . اگر طراحی وب سایت تان به صورت حرفه ای و با رعایت تمامی قوانینطراحی سایت و بهینه سازی وب سایت انجام شده باشد می توانید در جهت جلب اعتماد مخاطبین به خوبی عمل کرده و امید بسیاری به بازگشت کاربران به وب سایت تان داشته باشید . اگر وب سایت شما به صورت نا مطلوبی طراحی شده باشد کاربران تان به سرعت از دست خواهید داد . در ادامه این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با 2 مورد از اشتباهات بزرگی که در زمینه ی طراحی وب سایت رخ می دهد آشنا نماییم لذا با ما همراه باشید .
 
 
عدم توجهبه کاربران تلفن همراه در طراحی سایت
:
 
بر اساسآمار های به دست آمده از تعداد کاربرانی که برای گشت و گذار در فضای مجازی از تلفن های همراه هوشمند استفاده می کنند می توان به این موضوع پی برد که کاربران دستگاه های هوشمند روز به روز در حال افزایش می باشند . علت محبوبیت این دستگاه های هوشمند این است که کاربران می توانند به آسان ترین شکل ( از نظر زمانی و مکانی ) از این دستگاه ها استفاده کنند . از این رو توجه نداشتن به آن چه که این کاربران می خواهند می تواند نرخ بازدید از وب سایت تان را تا حد چشم گیری کاهش دهد .
 
راهبرینامناسب در طراحی وب سایت :
 
یک کاربر برای رسیدن به اطلاعات مد نظر خود وارد یک وب سایت می شود برهمین اساس وب سایتی موفق است که کاربران خود را با کم ترین تعداد کلیک به مطلب مورد نظرشان برساند . اگر راهبری طراحی سایت شما بدون برنامه ریزی باشد ، کاربران تان را سردرگم خواهید نمود . بر همین اساس با استفاده از منو های طبقه بندی شده می توانید این مشکل را بر طرف سازید
.

 

طراحی سایت ، طراحی سایت  ، طراحی وب سایت ، طراحی وب سایت 
نقل قول
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان